Hallitus, Board

Sinikka Pollari

Puheenjohtaja. Chairman
sinikka.pollari@suomenorkideayhdistys.fi​

Laura Ahola

Hallituksen jäsen
laura.ahola@suomenorkideayhdistys.fi

Harri Paalanen

Hallituksen jäsen
harri.paalanen@suomenorkideayhdistys.fi

Solina Riekkola

Tiedotus. Communications
solina.riekkola@suomenorkideayhdistys.fi

Tapio Takala

Varapuheejohtaja, Vice Chairman
Jäsenasiat, Memberships
Taloudenhoitaja, Treasurer

Vehkaniityntie 7, 02180 Espoo
050 551 3222
jasenasiat@suomenorkideayhdistys.fi
talous.soy@gmail.com
tapio.takala@suomenorkideayhdistys.fi​

Jari Vaittinen

Hallituksen jäsen

jari.vaittinen@suomenorkideayhdistys.fi

Alueryhmät, Regional Groups

Häme-Pirkanmaan orkideaharrastajat

Ryhmää vetää Laura Ahola

laura.ahola@suomenorkideayhdistys.fi

Facebook

Kuopion seudun orkidearyhmä

Ryhmää vetää Tiia Rissanen

tiia.t.rissanen@gmail.com

Oulun seudun orkidearyhmä

Ryhmää vetää Tapio Kallojärvi

jtkallojarvi@gmail.com

Pohjanmaan alueryhmä

Ryhmää vetää Elisa Koivisto

koivisto.elisa@suomi24.fi

Muut toimijat

Ari Matikka

EOC hallitus/Board, International Relations, Webmaster
0405508265
ari.matikka@suomenorkideayhdistys.fi